Хто з нас не пам'ятає, як легко дихається після грози, особливо в лісі? Повітря має особливий ароматом, вдихнувши який, відчуваєш бадьорість, прилив сил, поліпшення настрою і самопочуття. Це запах озону. У медицині озон застосовують в строго дозованих концентраціях в суміші з медичним киснем. Таке лікування називають озонотерапією. Це не медикаментозний метод лікування має 100-річний досвід застосування в багатьох країнах світу.

 Картинки по запросу фото озонотерапии

Озонотерапія характеризується добре переноситься пацієнтами, практично повною відсутністю побічних дій і високою медичної ефективністю.

Унікальні властивості озону проявляються вже при місцевому застосуванні для знищення вірусів, бактерій, грибків і найпростіших.  Озон, взаємодіючи з мембранами клітин, підвищує їх проникність для озонідов і пероксидів, що утворюються в результаті перекисного окислення ліпідів, які вступають в реакцію з внутрішньоклітинними речовинами і руйнують мікроорганізми.  Таким чином, озон по лікувальній дії аналогічний антибіотиків, а іноді і перевершує їх, але вигідно від них відрізняється тим, що не має побічних ефектів, не робить згубного впливу на клітини печінки, нирок.  Крім того, на відміну від антибіотиків, які пригнічують імунітет людини, озон є природним імуномодулятором, який відновлює всі імунологічні показники до норми.  Тому стимуляція озоном імунітету є основою профілактики гострих респіраторних захворювань і грипу.

Озон також надає системну дію на організм: відновлює кислородо-транспортну функцію крові, підсилює мікроциркуляцію і периферичний кровообіг за рахунок поліпшення пластичності і рухливості еритроцитів відносно один одного, а також розширення судин під дією оксиду азоту, вироблення якого збільшується при проведенні озонотерапії.  Озон регулює роботу про - і антиоксидантних систем організму, стимулює кровотворення, оптимізує обмін жирів, білків, вуглеводів (біоенергетичний ефект), активізує вироблення біологічно активних речовин, має знеболюючу та дезінтоксикаційну дію (окисляє і виводить з організму токсичні речовини).  Це обов'язково враховується при проведенні, наприклад, реабілітаційного курсу лікування для осіб, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.  Цей же принцип озонотерапії використовують у відновленні організму після променевої - і хіміотерапії.

При застосуванні озону у хворих, крім лікування основного захворювання, відзначається поліпшення зору, слуху, потенції, стабілізується артеріальний тиск, проходить втома.  Озонотерапія широко застосовується в геронтологічної практиці, при цьому відбувається омолодження організму, відчувається прилив енергії, підвищується працездатність, поліпшується якість життя.